Вилучення матеріалів, що містять адвокатську таємницю: ЄСПЛ не знайшов порушення ст. 8 Конвенції

Заявник, Стейнгрім Волланд, є громадянином Норвегії, який народився в 1961 році і мешкає в Осло.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

22 Травня 2018
|
4 576
|

Cправа «Волланд проти Норвегії» (№ 39731/12)

Європейський суд з прав людини не знайшов порушення статті 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя, житла і листування) Конвенції про захист прав та основоположних свобод у вилучені правоохоронцями інформації, що містила адвокатську таємницю.

Відповідний прес-реліз у справі «Волланд проти Норвегії» (№ 39731/12) було оприлюднено на сайті ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс “ECHR.Ukrainian Aspect”.

Громадянину Норвегії Стейнгріму Волланду, якого позбавили статусу адвоката, висунули обвинувачення у сприянні шахрайству та підробці документів і поліція здійснила обшук в його будинку та кабінеті. Зокрема, було вилучено документи, а також зроблено копії з жорсткого диска комп’ютера та ноутбука.

Відповідно до національного законодавства існувало припущення, що деякі матеріали охоплювалися забороною розголошення таємниці клієнта адвокатом, то ж суд мав дати дозвіл з урахуванням статусу цієї інформації.

На підставі цього законність обшуку і вилучення документів було оскаржено до національного суду. Посилаючись на прецедентне право верховного суду, скаргу не було задоволено, що підтвердила апеляційна інстанція.

Посилаючись, зокрема, на статтю 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя, житла і листування) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, Волланд скаржився на те, що органи влади зберігали матеріал без прийняття офіційного рішення про конфіскацію. Він також стверджував, що він не мав можливості переглянути підстави для його підозри на цьому етапі.

ЄСПЛ констатував відсутність порушення статті 8 Конвенції.

Повний текст релізу у справі «Волланд проти Норвегії» (№ 39731/12) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна переглянути за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту