Верховний Суд отримав можливість звертатися до ЄСПЛ за консультацією

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

1 Серпня 2018
|
2 609
|

Набрав чинності Протокол 16 до Конвенції

Верховний Суд може звернутися до ЄСПЛ з проханням про надання консультативного висновку у справах, що перебувають у його провадженні.

Сьогодні, 1 серпня 2018 року, набрав чинності Протокол № 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect» з посиланням на портал ЮРЛИГА.

Протокол ратифікували 10 країн: Албанія, Вірменія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Литва, Сан-Марино, Словенія і Україна. Отже, він є обов’язковим для застосування ними.

Протокол № 16 дозволяє вищим судам держав-членів Ради Європи звертатися до ЄСПЛ з проханням дати консультативні висновки з принципових питань, які стосуються тлумачення або застосування прав і свобод, визначених Конвенцією і протоколами, в контексті справи, що очікує розгляду в національних судах. Консультативні висновки, що подаються Великою палатою Не будуть обов’язковими. ЄСПЛ має право відмовити в наданні висновку.

Протокол підписали, але не ратифікували ще 10 країн: Андорра, Боснія і Герцеговина, Греція, Італія, Республіка Молдова, Нідерланди, Норвегія, Румунія, Словаччина і Туреччина.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту