Україна програла у Страсбурзі через невиконання власних рішень щодо повернення дитини іноземцю

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

1 Червня 2018
|
3 480
|

рішення ЄСПЛ у справі «М.Р. та Д.Р. проти України» (№ 63551/13)

Європейський суд з прав людини констатував порушення Україною статті 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції про захист прав та основоположних свобод у невиконанні державою рішень, пов’язаних із поверненням викраденої дитини.

Відповідний прес-реліз рішення у справі «М.Р. та Д.Р. проти України» (№ 63551/13) оприлюднено на сайті ЄСПЛ, передає  інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Громадянин Чехії відкрив провадження в Україні проти своєї колишньої дружини (українки), аби повернути свого сина відповідно до Гаазької конвенції про цивільні аспекти міжнародного викрадення дітей. Суди України видали наказ про повернення дитини до батька в Чеську Республіку.

Попри штрафи, відвідування держвиконавцями школи, де вчиться дитина, та житла, судовий наказ не був виконаний. Згодом суди України прийняли рішення, що в найкращих інтересах дитини було б продовжувати жити з матір’ю з огляду на те, що дитина добре адаптувалася до життя в Україні.

Тим часом органи влади Чехії надали чоловікові виключну опіку над його сином.

Посилаючись на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) чех поскаржився до ЄСПЛ від свого імені і від імені свого сина на те, що органи влади України не змогли забезпечити повернення сина в Чеську Республіку.

Суд у Страсбурзі констатував порушення статті 8 та присудив сатисфакцію у 8000 євро моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «М.Р. та Д.Р. проти України» (№ 63551/13) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту