Україна вимагає, аби ЄСПЛ визнав порушення прав людини на Донбасі з вини РФ – Малюська

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

14 Січня 2022
|
388
|

Україна вимагає, аби ЄСПЛ визнав порушення

26 січня цього року у Європейському суді з прав людини відбудеться слухання у справі «Україна та Нідерланди проти Російської Федерації».

Україна вимагає того, щоб ЄСПЛ визнав систематичне масове порушення прав людини на окупованому Донбасі за вини Російської Федерації.

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська телеканалу «Рада», повідомляє «ECHR. Ukrainian Aspect».

«Ключове – що це вперше міжнародним юридичним органом буде підтверджено те, що частина української території контролюється не якимись міфічними людьми, а Росією, вона ж є винною та відповідає за порушення прав людини на цій території, вона є тим суб’єктом, який зобов’язаний виплачувати компенсації усім, чиї права систематично порушуються на окупованій території», – зауважив Д.Малюська. Він висловив переконання, що цей факт буде підтверджений юридично.

«Це відкриває шлях для величезної кількості позовів проти Росії як для фізичних осіб, так і юридичним особам», – сказав міністр.

«Також, так само як і ми, Нідерланди хочуть у ЄСПЛ довести, що саме Росія винна у збитті  Боїнгу MH-17. Це одна з наймасштабніших справ, які слухає Європейський суд за всю свою історію. Там величезна кількість порушень, які треба дослідити, величезний масив доказів проти Росії. Тому процес буде довготривалим, він затягнеться на роки», – пояснив міністр юстиції.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту