Україна відзвітує про виконання рішень ЄСПЛ

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

3 Червня 2021
|
1 420
|

Україна відзвітує про виконання рішень ЄСПЛ

У червні Європейський суд з прав людини традиційно підбиває підсумки невиконаних учасниками Конвенції рішень. Країни повинні будуть пояснити причини такого стану справ.

Питання функціонування ЄСПЛ обговорювалися під час брифінгу за підсумками засідання Комітету Міністрів Ради Європи в Гамбурзі наприкінці травня, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect» з посиланням на Укрінформ.

Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич зазначила: «Ми хочемо, аби все, що прийнято в Страсбурзі, виконувалося». Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод, підкреслила вона, є центральною в системі роботи РЄ, і всі 47 її членів зобов’язані виконувати рішення Європейського суду, незалежно від їх бажання. Практика, втім, показує, що окремі рішення «важко виконуються», адже деякі держави не хочуть цього робити, що не може бути виправдано ніякими причинами», – констатувала чиновниця.

«Виконання рішень Європейського суду є для нас мірилом того, як країни насправді відносяться до сили права», – заявив міністр закордонних справ ФРН Хайко Маас. І країни РЄ повинні, за його словами, забезпечити те, щоб рішення Європейського суду з прав людини виконувалися не довільно, а були зобов’язанням.

Також стало відомо, що міністри закордонних справ Ради Європи вирішили направити додатково 1 млн євро на роботу Європейського суду з прав людини.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту