«Україна та Нідерланди проти Росії»: розгляд справи відтермінований через відвід судді

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

16 Листопада 2021
|
515
|

«Україна та Нідерланди проти Росії»: розгляд справи відтермінований

Слухання щодо прийнятності справи «Україна та Нідерланди проти Росії», яке Велика палата Європейського суду з прав людини мала провести 24 листопада, відкладене на два місяці.

Відповідне повідомлення поширила прес-служба ЄСПЛ, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect» з посиланням на ЄП.

Перенесення є наслідком нещодавнього усунення від розгляду справи спеціального судді, призначеного стосовно Російської Федерації. Наступною датою тепер називається 26 січня 2021 року.

Нагадаємо, справа включає три міждержавні скарги, а саме:

  • № 8019/16 щодо порушень Конвенції під час конфлікту на сході України у 2014 році;
  • № 43800/14 щодо дітей з державних закладів, яких незаконно вивозили до Росії на початку війни;
  • № 28525/20 стосовно збиття рейсу MH17 у небі над Донбасом 17 липня 2014 року.

8 листопада призначений суддя поінформував суд, що відкликає свою участь у розгляді. Відповідно президент Великої палати розпочав пошук іншого тимчасового судді, який міг би взяти участь у слуханні 24 листопада, та 12 листопада стало зрозуміло, що такого знайти не вдалося.

Як наслідок, 12 листопада президент вирішив, з огляду на пізній етап процедур, що перенесення дати слухання 24 листопада неминуче і вирішив змістити його на 26 січня 2021 року.

У Мін’юсті прогнозують, що рішення ЄСПЛ за позовом України проти Росії у справі щодо Донбасу можна чекати за 2-2,5 роки після слухань, а фінальне рішення у справі щодо Криму – не раніше ніж через п’ять років.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту