Україна проти Росії щодо Криму: слухання у Великій Палаті ЄСПЛ 11 вересня (відео)

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

13 Вересня 2019
|
3 325
|

Україна проти Росії щодо Криму: слухання у Великій Палаті ЄСПЛ 11 вересня (відео)

Порушення прав людини, які розглядаються у ЄСПЛ, були вчинені проти українських громадян на українській землі. Росія, яка нелегально окупує суверенну територію нашої держави упродовж п’яти років, порушує права людини, обмежує громадянські та політичні права громадян.

Про це під час засідання Великої Палати Європейського суду з прав людини у справі «Україна проти Росії» (щодо Криму) заявив представник України Іван Ліщина, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Зокрема, він зазначив, що українці в окупованому Криму піддаються репресіями за політичними мотивами. «Серед найбільш уразливих груп у Криму – етнічні українці, кримські татари, незалежні журналісти та релігійні діячі. Українське керівництво робить усе можливе заради захисту своїх громадян на окупованій Росією українській території», – зауважив І.Ліщина.

Відеозапис слухань можна переглянути на офіційній сторінці ЄСПЛ.

Нагадаємо, Україна посилається на порушення кількох статей Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та стверджує про наступні порушення:

– убивства українських військовослужбовців, співробітників правоохоронних органів і цивільних осіб, які можливо приписати Російській Федерації;

– катування або інші форми жорстокого поводження та свавільного позбавлення свободи цивільних осіб та українських військовослужбовців;

– незаконне автоматичне визнання українців громадянами Росії. Відмова отримати громадянство Росії позбавила людей багатьох прав;

– напади, викрадення, жорстоке поводження та переслідування журналістів;

– утиски та залякування священнослужителів, які не є членами Російської православної церкви;

– дискримінація кримських татар;

– експропріація майна самопроголошеними органами влади Республіки Крим;

– обмеження свободи пересування громадян України через встановлення кордону.

З текстом прес-релізу засідання Великої Палати ЄСПЛ у справі «Україна проти Росії» щодо Криму (заява № 20958/14) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту