У питанні оскарження батьківства принцип res judicata недоречний

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

25 Червня 2018
|
2 466
|

ДНК. Встановлення батьківства. Рішення у справі «Новотний проти Чеської Республіки»

Європейський суд з прав людини встановив порушення ст. 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Конвенції у застосуванні принципу res judicata стосовно рішення про встановлення батьківства.

Прес-реліз рішення у справі «Новотний проти Чеської Республіки» (заява № 16314/13) оприлюднено на сайті ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

У 1970 році, суд встановив батьківство пана Новотного на підставі показів свідків, дати його статевих стосунків з жінкою та аналізу крові, який використовувався в той час. У 2011 році чоловік спробував через прокуратуру оскаржити в суді рішення про батьківство. Однак прокурор відмовив, повідомивши, серед іншого, що це не було в найкращих інтересах доньки. Через рік тести ДНК підтвердили, що Новотний не був батьком. Але й прокурор і національні суди посилалися на принцип res judicata і відмовився дозволити йому відкрити провадження щодо скасування рішення про батьківство 1970 року.

Res judicata – це скорочення від фрази «res judicata pro veritate habetur!» (лат.- судове рішення визнається за істину), що означає незмінність рішення і передусім необхідність безпосереднього забезпечення його виконання.

Тоді чоловік поскаржився до ЄСПЛ, поскаржившись на те, що він не міг оскаржити рішення про встановлення батьківства.

Європейський суд з прав людини встановив порушення статті 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, втім відмовив у компенсації моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Новотний проти Чеської Республіки» (заява № 16314/13) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту