Справа «Новотний проти Чеської Республіки» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

25 Червня 2018
|
2 963
|

Справа стосувалася невдалих юридичних спроб використання доказів ДНК для скасування рішення від 1970 року про визначення батьківства над дитиною.

Прес-реліз англійською мовою можна переглянути за посиланням.

 

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 201 (2018)
06.07.2018

Новотний проти Чеської Республіки (заява № 16314/13)

Заявник, Франтішек Новотний, є громадянином Чехії, який народився в 1942 році і мешкає в м. Бателов (Чеська Республіка).

Справа стосувалася його невдалих юридичних спроб використання нових доказів ДНК для скасування рішення від 1970 року про визначення його батьківства над дитиною.

Жінка, з якою заявник мав статеві стосунки, в 1966 року народила дочку.

Районний суд встановив, що пан Новотний був батьком посилаючись на свідчення свідків, дати його статевих стосунків з жінкою та аналіз крові, який використовувався в той час.

Інший чоловік, який також мав з нею статеві стосунки, але аналіз крові встановив, що він не був батьком.

У 2011 році заявник знову розглянув справу і подав запит до Генерального прокурора використати його повноваження для оскарження рішення про батьківство в суді. Прокурор відмовився, повідомивши, серед іншого, що це не було в найкращих інтересах доньки, яка на той час вже була дорослою.

Тести ДНК в 2012 році підтвердили, що заявник не був батьком. Проте прокурор і національні суди посилалися на принцип res judicata і відмовився дозволити йому відкрити провадження щодо скасування рішення про батьківство від 1970 року.

Заявник скаржився, зокрема, на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) на те, що він не міг оскаржити рішення про встановлення батьківства.

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція : Суд відхилив вимогу Новотного щодо справедливої сатисфакції.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту