«Янушкявічене проти Литви» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

4 Вересня 2019
|
2 670
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий секретарем Суду
ЄСПЛ 300 (2019)
03.09.2019

Januškevičienė проти Литви (заява № 69717/14)

Заявник, пані Віда Янушкявічене (Vida Januškevičienė), є громадянкою Литви, яка народилася в 1955 році та мешкає в м. Вільнюс.

Справа стосувалась її скарги на те, що в судових рішеннях у справах, які стосуються інших підсудних, було зазначено, що вона вчинила кримінальні злочини незважаючи на те, що вона не була притягнута до судової відповідальності в цих провадженнях.

У 2007 році Відділ Служби розслідування фінансових злочинів м. Вільнюс офіційно повідомив заявника, що її та інших осіб підозрювали у різних злочинах, пов’язаних із шахрайством, як частину організованої групи, в тому числі виставленні підроблених рахунків.

Згодом розслідування було розділене на частини і було проведено декілька судових розглядів. Зокрема, у 2009 році, 2012 та 2014 рока суди визнали винними інших підсудних. У рішеннях судів містилися заяви, такі як те, що заявник та інші особи отримали підроблені рахунки та готівку, а також те, що особи, які перебувають під слідством, діяли спільно із заявником та іншими.

У 2014 році проти заявника були висунуті остаточні звинувачення і справа була передана для судового розгляду. Проте суд припинив провадження в 2018 році як погашене давністю.

Заявник скаржилася, зокрема, на те, що вона не мала можливості оскаржити рішення проти третіх осіб, які вплинули на її право на презумпцію невинуватості. Суд розглядав цю скаргу відповідно до статті 13 (право на ефективний засіб правового захисту) Європейської Конвенції з прав людини.

Відсутність порушення статті 13

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту