Справа «Єфімов та Молодіжна правозахисна група проти Росії»

Документ у перекладі члена Комісії з питань правової реформи при Президентові України, д.ю.н. Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука, к.ю.н. Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

22 Грудня 2021
|
618
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 373, (2021)
07.12. 2021

Yefimov and Youth Human Rights Group проти Росії (№ 12385/15 і 51619/15)

Заявники, Maksim Mikhaylovich Yefimov та Youth Human Rights Group, є громадянином Росії та російською неурядовою організацією, відповідно. Пан Yefimov народився в 1976 році і заснував Молодіжну правозахисну групу в 2000 році в м. Петрозаводськ (Республіка Карелія, Росія).

Справа стосується російського законодавства, яке передбачає, що асоціація може бути розпущена, якщо вона відмовиться виключити члена, якого підозрюють у екстремістському злочині.

У 2011 році пана Yefimov звинуватили в правопорушенні екстремізму – мова ворожнечі у зв’язку з його публікацією, в якій він критикував вплив Російської православної церкви в суспільному житті. Через два роки Молодіжна правозахисна група була ліквідована через невиключення пана Yefimov, якого звинуватили в екстремізмі.

Покладаючись на статтю 10 (свобода вираження поглядів) пан Yefimov скаржиться на його переслідування в судовому порядку за висловлювання своїх поглядів. Покладаючись на статтю 11 (свобода об’єднання) заявники скаржаться на наказ про виключення першого заявника з Молодіжної правозахисної групи та на наказ про ліквідацію останньої.

Порушення статті 10 (розслідування) стосовно першого заявника

Порушення статті 11 у світлі статті 10 щодо обох заявників

Справедлива сатисфакція:

моральна шкода: 10 000 євро першому заявникові.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту