Справа «Явас та інші проти Туреччини» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

6 Березня 2019
|
3 447
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 080 (2019)
05.03.2019

Явас та інші проти Туреччини (№ 36366/06)

12 заявників є громадянами Туреччини, які протягом багатьох років працювали в турецькій страховій компанії «Ankara» (Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi).

Справа стосувалася зменшення пенсії за віком заявників – у деяких випадках майже на 50% – внаслідок «адаптації» органом соціального забезпечення через бюджетний дефіцит.

Під час роботи заявники сплачували внески, які вдвічі перевищували межі, передбачені відповідним Законом (№ 506), в фонд медичного страхування та пенсійний фонд для посадових осіб і працівників страхової компанії «Ankara», турецького відкритого акціонерного товариства з обмеженою відповідальністю, і таким чином отримували «підвищену пенсію». У грудні 2001 року рішенням Ради Міністрів фонд заявників був переданий органу соціального забезпечення. З лютого 2002 року орган соціального забезпечення вирішив скоротити пенсії заявників шляхом «адаптації» через дефіцит бюджету.

Вважаючи, серед іншого, що це скорочення суперечило принципу визнаних прав, вони подали позов до національних судів. Їх претензії були відхилені. Провадження тривало близько чотирьох років.

Посилаючись, зокрема, на статтю 1 Протоколу № 1 (захист власності) Європейської конвенції, заявники скаржилися на зменшення розміру їх пенсії порівняно з правом, встановленим на час їх виходу на пенсію.

Відсутність порушення статті 1 Протоколу №1.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту