Справа “Янсен проти Норвегії” (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

21 Жовтня 2018
|
2 725
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 293 (2018)
06.09.2018

 

Янсен проти Норвегії (№ 2822/16)

Заявник, пані Б. Янсен, є громадянкою Норвегії, яка народилася в 1992 році і мешкає в м. Осло. Справа стосувалася її скарги на позбавлення доступу до її дочки, яку взяла під опіку прийомна сім’я.

Дочка пані Янсен, А, народилася в 2011 році. Вона і дитина жили протягом короткого періоду з батьками, які є норвезькими циганами, до того часу, доки їх не вигнав її батько. Протягом декількох місяців вона оселялась та виїжджала з центру соціальної допомоги сім’ям.

У червні 2012 року Служба захисту дітей видала наказ про розміщення А. в сімейному притулку з таємною адресою. Пані Янсен отримала одну годину наглядового контакту на тиждень на підставі ризику викрадення дитини. У грудні був виданий наказ про повну опіку, згідно з яким пані Янсен та батькові дитини був дозволений наглядовий контакт протягом однієї години чотири рази на рік.

Жоден з батьків не мав права знати місцезнаходження А.

Після оскарження рішення про контакт пані Янсен та батьком А суд першої інстанції вирішив, що в інтересах дитини було те, щоб вони не мали взагалі прав на контакт. Це рішення було підтверджене по апеляції, проте Верховний Суд передав справу у жовтні 2014 року.

Другий набір проваджень щодо прав на контакт викликав підтримання апеляційним судом рішення про обмеження всіх контактів у квітні 2015 року та липні 2015 року пані Янсен було відмовлено у наданні права на подання апеляції до Верховного суду.

Головною причиною обмежень контактів судами була небезпека викрадення А. сім’єю пані Янсен, що було б шкідливим для дитини, а також можливість виявлення таємної адреси прийомної сім’ї. Вони також оцінили навички виховання дітей у пані Янсен та її здатність витримати її агресивного та контролюючого батька. Вони взяли до уваги циганські корені сім’ї не виявивши, що це була перешкода для обмеження контакту.

Посилаючись на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) пані Янсен скаржилась на відмову судів надавати їй законні права на контакт з А.

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція : 25000 євро (моральна шкода).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту