Справа «Яцицин проти Естонії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

5 Листопада 2018
|
2 419
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 362 (2018)
10.10.2018

Яцицин проти Естонії (заява № 27603/15)

Заявник, Індрек Яцицин, є громадянином Естонії, який народився у 1985 році та мешкає в Естонії. Справа стосувалася його скарги на тісні та небезпечні умови в тюремному автомобілі, призначеного для того, щоб відвезти його на похорон його бабусі.

У 2013 році, коли він відбував покарання до тюремного ув’язнення за пограбування та насильство проти тюремного службовця, йому був виданий дозвіл вийти з в’язниці для відвідування похорону його бабусі.

Проте він не пішов на похорон, оскільки, як згодом він скаржився адміністрації в’язниці та під час судового провадження, коли він сів в автомобіль, він виявив, що там було занадто мало місця та там було небезпечно, оскільки не було паска безпеки, і він вирішив повернутися у в’язницю. Його скарги про відшкодування збитків були відхилені національними судами. Суди встановили, зокрема, що пан Яцицин відмовився від перевезення і тому не зазнав умов, які він описував.

Посилаючись, зокрема, на статтю 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність поводження) Європейської Конвенції з прав людини пан Яцицин скаржився, зокрема, на те, що невеликий відсік в тюремному автомобілі без паска безпеки або поручнів були нелюдськими і принижували гідність та змусили його пропустити похорон його бабусі.

Відсутність порушення статті 3.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту