Справа «Хорватська федерація гольфу проти Хорватії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

29 Грудня 2020
|
1 062
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 378, (2020)
17. 12.2020

Хорватська федерація гольфу проти Хорватії (заява № 66994/14)

Заявник, Хорватська федерація гольфу, є асоціацією, яка була створена в 1992 році і раніше була зареєстрована в Загребі.

Справа стосувалася розпуску асоціації-заявника органами влади незважаючи на те, що в провадженні у справі про банкрутство було прийняте рішення, що вона повинна продовжувати свою діяльність, а також незважаючи на наступні судові провадження.

У 2009 році проти асоціації-заявника було відкрито провадження у справі про банкрутство через несплату боргів та неплатоспроможність. Кредитори вирішили, що асоціація повинна продовжувати свою діяльність, а не продавати активи. 26 січня 2010 року керуючому справою про банкрутство було доручено скласти план банкрутства, який був затверджений, а потім підтверджений судом, який розглядає справи про банкрутство. Провадження у справі про банкрутство було закрите. Головне управління міста Загреб (адміністрація міста Загреб), відповідальне за реєстрацію асоціацій, інформували про хід провадження як членів гольф-клубів та Олімпійського комітету Хорватії.

У рішенні від 26 лютого 2009 року Адміністрація міста Загреб встановила, що асоціація припинила свою діяльність, що було підставою для розпуску. Це рішення було безуспішно оскаржене асоціацією-заявником. Наступна конституційна скарга асоціації-заявника була визнана неприйнятною 20 березня 2014 року.

27 січня 2014 року Адміністрація міста Загреб викреслила асоціацію-заявника з реєстру асоціацій. Це рішення було підтверджене Міністерством державного управління.

Потім Адміністративний суд м. Загреб відхилив позов про судовий перегляд рішення, таким чином рішення стало остаточним 9 серпня 2018 року.

Між 2010 та 2012 роками асоціація-заявник була позбавлена членства в Олімпійському комітеті, а потім її замінила інша асоціація гольфу. У 2010 році асоціація-заявник була виключена з Європейської асоціації гольфу.

Асоціація-заявник стверджує, що, зокрема, вона продовжувала свою діяльність протягом усього періоду, особливо займалася організацією команд та індивідуальних чемпіонатів Хорватії з гольфу та брала участь в командному чемпіонаті світу, в міжнародних зустрічах та зберігала своє членство.

Асоціація-заявник також стверджує, що в квітні 2011 року відкрила виконавче провадження проти гольф-клубу, президентом якого був чоловік судді, яка була в складі колегії суддів, що приймала б рішення за його конституційною скаргою.

Покладаючись на статтю 11 (свобода зібрань та об’єднань) та статтю 6§1 (право на судовий орган, встановлений законом) Європейської Конвенції з прав людини асоціація-заявник скаржилася на її розпуск і стверджувала, що колегія Конституційного суду не була неупередженою.

Порушення статті 11

Порушення статті 6§1

Справедлива сатисфакція: 10 000 євро (моральна шкода) та 2 800 євро (видатки і витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту