Справа «Хаяурі та інші проти Росії»

Документ у перекладі члена Комісії з питань правової реформи при Президентові України, д.ю.н. Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука, к.ю.н. Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

2 Листопада 2021
|
552
|

З релізом мовою ориніналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 310, (2021)
19.10.2021

Khayauri і Інші проти Росії (№ 33862/17, 83040/17 та 83409/17)

Заявники є громадянами Росії, які проживають в Республіці Інгушетія (Росія). Вони -близькі родичі Магомеда Хаяурі 1991 року народження, Іслама Тачієва 1992 року народження та Артура Карсамаулі 1986 року народження.

Справа стосується вбивства державними службовцями трьох молодих людей на території університету в липні 2012 року. Розслідування інциденту було припинене через смерть підозрюваних та повторно відкривалося за рішенням слідчого керівництва більше десяти разів. Воно все ще на триває.

Покладаючись на статтю 2 (право на життя) Європейської Конвенції заявники стверджують, що державні службовці вбили їх родичів під час невдалої спецоперації, а також те, що органи влади не розслідували цю справу ефективно. Відповідно до статті 13 (право на ефективний засіб правового захисту) Конвенції заявники скаржаться на відсутність ефективного засобу правового захисту.

Порушення статті 2 (розслідування)

Порушення статті 2 (право на життя)

Справедлива сатисфакція: Докладна інформація про присуджені заявникам суми відшкодування моральної  та матеріальної шкоди, а також видатків та витрат додана до рішення Суду.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту