Справа «В’ячеслав Корчагін проти Росії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

10 Вересня 2018
|
3 501
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 280 (2018)
28.08.2018

В’ячеслав Корчагін проти Росії (№ 12307/16)

Заявник, В’ячеслав Вікторович Корчагін, є громадянином Росії, який народився у 1977 році і мешкає в м. Лиски (Воронезька область, Росія). Справа стосувалася його твердження стосовно того, що він не був повідомлений про провадження у зв’язку з адміністративним правопорушенням, відкритим проти нього.

Пан Корчагін розпочав бізнес у 2009 році, який він розширив до фургончиків з продуктами харчування в 2013 році. Після перевірки у 2014 році службовець з органів захисту прав споживачів повідомив його по мобільному телефону, що проти нього буде відкрите провадження про адміністративне правопорушення за недотримання правил зберігання харчових продуктів. Він був виправданий у суді першої інстанції, але був визнаний винним по апеляції у 2015 році і йому був призначений штраф.

Він подав запит про касаційний перегляд апеляційного рішення стверджуючи, що він не був повідомлений про судовий розгляд та апеляційне слухання поштою за його фактичним місцем проживання або по телефону. Проте, Касаційний суд підтвердив рішення по апеляції постановивши, що він був повідомлений за допомогою пошти за однією із адрес, за якою він зареєстрував свій бізнес, але ухилявся від отримання судової повістки. Тому йому повинно було бути відомо про час і місце розгляду апеляції. Він також міг стежити за ходом його справи за допомогою офіційних джерел, таких як веб-сторінка апеляційного суду. Він безуспішно подав касаційну скаргу до Верховного суду Росії.

Посилаючись на статтю 6 §1 (право на справедливий судовий розгляд) пан Корчагін стверджує, що провадження проти нього було несправедливим, оскільки він не був повідомлений про слухання по його справі в суді першої інстанції або по апеляції.

Відсутність порушення статті 6§1

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту