Справа «Власе проти Румунії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

27 Липня 2018
|
3 057
|

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 269 (2018)
24.07.2018

Власе проти Румунії (заява № 80784/13)

Заявники, Олена Власе та Йоана Ортензія Власе, є громадянами Румунії, які народилися в 1952 і 1974 роках, відповідно, і мешкають в м. Брашов. Вони є дружиною та дочкою, відповідно, Н.В. який помер у військовій лікарні м. Брашов 13 січня 2012 року.

7 грудня 2011 року Н.В. він був госпіталізований у військову лікарню, в якій він пройшов обстеження. Йому був поставлений діагноз виразки дванадцятипалої кишки, викликаної бактеріальною інфекцією. Його направили до лікаря, який рекомендував операцію. Слідом за післяопераційними ускладненнями він переніс дві наступні операції, проведені однією і тією ж групою лікарів, а потім був встановлений зонд для штучного харчування. 6 січня 2012 року були виявлені нові бактерії. 9 січня 2012 року стан здоров’я Н.В. погіршився через кровотечу. Він помер 13 січня 2012 року.

Заявники подали скаргу на вбивство через недбалість до суду першої інстанції м. Брашов. Було негайно розпочате розслідування та було проведено декілька оцінювань експертів. В серпні 2014 року заявники подали до суду скарги на затримки у провадженні. 22 вересня 2014 року прокуратура районного суду м. Брашов відкрила кримінальне провадження за вбивство через недбалість. 3 червня 2015 року обвинувачення вирішило припинити провадження, оскільки прокурори не виявили жодної злочинної недбалості, яку можливо приписати лікарям. Заявники безуспішно оскаржили це рішення, а потім подали правове оспорювання до суду, яке було передане прокуратурі апеляційного суду м. Брашов. Цей суд приєднався до правового оскарження і вирішив, що прокуратура військового суду м. Клуж мала юрисдикцію для розгляду справи. 18 травня 2017 року військовий суд м. Клуж видав наказ про скасування скарги. Заперечення заявників було відхилене.

Наказом від 22 травня 2017 року військовий суд м. Клуж передав справу до суду першої інстанції м. Брашов. Розгляд справи все ще триває.

Посилаючись, зокрема, на статтю 2 (право на життя) Європейської конвенції з прав людини заявники скаржаться на відсутність ефективного розслідування після їх обвинувачення у вчиненні кримінального злочину стосовно смерті Н.В.

Порушення статті 2 (розслідування)

Справедлива сатисфакція : 12000 євро (моральна шкода) та 5,038 євро (видатки та витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту