Справа «Владімір Ушаков проти Росії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

26 Червня 2019
|
2 415
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 222 (2019)
18.06.2019

Владімір Ушаков проти Росії (заява № 15122/17)

Заявник, Vladimir Nikolayevich Ushakov, є громадянином Росії, який народився в 1977 році і мешкає в м. Вантаа (Фінляндія).

Справа стосувалася провадження про міжнародне викрадення дітей.

Проживаючи у Фінляндії пан Ushakov уклав шлюб з І.К., громадянкою Росії, і в 2012 році в них народилася дочка V.. Незабаром після народження V. пані І. К. перенесла два серцевих напади залишивши заявника піклуватися за V. Стосунки подружжя погіршилися і в червні 2013 року І.К. поїхала в Росію на лікування.

Вона повернулася в Фінляндію в серпні 2013 року.

Після закінчення шлюборозлучного процесу, який був відкритий у серпні 2013 року, районний суд постановив, що подружжя повинне мати спільну опіку над V., яка повинна була проживати з заявником. Гельсінський апеляційний суд та Верховний суд відхилили апеляції I.K. Проте, в лютому 2015 року до прийняття рішення Верховним судом І.К. відвезла дитину в Росію без згоди заявника і повідомила йому, що V.  не повернеться.

Пан Ushakov подав запит про повернення дочки відповідно до Гаазької конвенції про цивільні аспекти міжнародного викрадення дітей. Міський суд м. Санкт-Петербург в кінцевому підсумку встановив, що V. постійно не проживала у Фінляндії, а також те, що її виїзд з Фінляндії і залишення в Росії не були незаконними у значенні статті 3 Гаазької конвенції, а також те, що стан здоров’я V. підпадав під дію винятка для негайного повернення відповідно до статті 13 (b) Гаазької конвенції.

Пан Ushakov подав касаційну скаргу, але судді Міського суду та Верховного суду відмовили у передачі вищезазначеного рішення для перегляду у касаційному порядку.

Заявник скаржився відповідно до статті 8 (право на повагу до сімейного життя) Європейської Конвенції з прав людини на відхилення судами Росії його заяви про повернення його дочки в Фінляндію.

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція: 16 250 євро (EUR) (моральна шкода) та 6800 євро (видатки та витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту