Справа «Віси проти Словаччини» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

29 Жовтня 2018
|
2 900
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 341 (2018)
16.10.2018

Віси проти Словаччини (№ 70288/13)

Заявник, Стефан Віси, є громадянином Австрії, який народився в 1964 році і мешкає у м. Відень. Він є бізнесменом, пов’язаним з великою австрійською фінансово-промисловою групою.

Справа стосувалася електронних носіїв інформації, які були вилучені з офісу пана Віси в м. Братислава, повернені його адвокату через три роки, а потім відразу ж повторно вилучені.

Органи прокуратури Словаччини спочатку вилучили цей матеріал у 2009 році за запитом органів влади Австрії, які підозрювали пана Віси в тому, що він був залучений в шахрайство, розголошення таємниці та операції з використанням конфіденційної інформації. У 2010 році Конституційний Суд Словаччини встановив, що ордер на обшук і конфіскацію не охоплював офіс пана Віси. Тому конфіскація будь-яких предметів була незаконною і їх необхідно було повернути. У 2012 році ці предмети були повернені адвокату пана Віси, але були негайно знову вилучені з посиланням на нове судове доручення органів прокуратури Австрії.

Пан Віси подав ряд запитів та скарг до органів прокуратури Словаччини, але безуспішно. Зокрема, вони відхилили його доказ стосовно того, він не мав можливості порадитися з його адвокатом тому що предмети були повернуті та повторно вилучені протягом такого короткого проміжку часу вважаючи, що це був його вибір не брати участь особисто в передачі предметів.

Конституційний суд відхилив нову скаргу в 2013 році виявивши, що його перегляд був обмежений питаннями конституційності, а не законності.

Пан Віси стверджував, зокрема, що повторне вилучення в 2012 році інформації, пов’язаної з його комерційною діяльністю, а також юридична консультація, захищена адвокатською таємницею, порушили його права, зокрема, відповідно до статті 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя, житла та листування) Європейської Конвенції.

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція : 2000 євро (EUR) (моральна шкода).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту