Справа «Вишняков проти України» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

26 Липня 2018
|
3 508
|

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 269 (2018)
24.07.2018

Вишняков проти України (№ 25612/12)

Заявник, Сергій Вишняков, є громадянином України, який народився в 1973 році і мешкає в м. Миколаїв (Україна). Справа стосувалася права доступу до дочки після його розлучення з матір’ю в 2009 році.

У червні 2009 року, після розлучення національні суди надали пану Вишнякова право бачити свою дворічну дочку тричі на тиждень. З того часу він намагався забезпечити виконання цього рішення в  ряді випадків, але безуспішно. Вперше, восени 2009 року, виконавча служба не вжила жодних заходів для виконання рішення, оскільки процедура не була передбачена законом. Під час другої нагоди, у 2012 році, судовий виконавець вирішив, що рішення від червня 2009 року було в повному обсязі виконане після того, як він прочитав резолютивну частину матері. Це рішення було підтримане судами.

Пан Вишняков відкрив ряд інших проваджень для скарг на відмову матері виконати рішення, а також для подання позову про відшкодування збитків, але безуспішно. Він неодноразово подавав скарги до поліції.

У 2014 році він також звернувся до судів із проханням змінити місце проживання дочки на м. Миколаїв, в якому він мешкає, тому що мати і дочка в той час переїхали за 600 кілометрів в м. Селидове, в Донецькій області. Проте суди відхилили його вимогу не прийнявши його докази стосовно того, що він мав краще фінансове становище, ніж мати, яка була безробітною, а також стосовно того, що м. Селидове знаходилося в зоні конфлікту і було небезпечним для дитини.

Пан Вишняков скаржився, зокрема, на невиконання національними судами рішення, яке надавало йому право доступу до своєї дочки. Ця скарга була розглянута відповідно до статті 8

( право на сімейне життя) Європейської конвенції.

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція : 7500 євро (моральна шкода) та 1000 євро (видатки та витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту