Справа «Віра Довженко проти України» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

23 Січня 2019
|
4 332
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 012 (2019)
15.01.2019

Віра Довженко проти України (№ 26646/07)

Заявник, Віра Довженко, є громадянкою України, яка народилася у 1934 році і мешкає в Богдани (Україна).

Справа стосувалася земельної ділянки, якою вона володіла та яку орендувала місцева рада без її дозволу, а також того, що вона не отримала компенсацію за цю дію.

У січні 2004 року пані Довженко отримала право власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення згідно з указом, виданим місцевою адміністрацією. У липні того ж року місцева адміністрація здала земельну ділянку в оренду приватній компанії, В., яка посадила насіння і в кінцевому підсумку зібрала там врожай.

Пані Довженко дізналася про договір оренди лише у вересні 2004 року. Через місяць вона звернулася до місцевої адміністрації для отримання дозволу встановити межі своєї земельної ділянки, що було юридичною передумовою її можливості використовувати земельну ділянку для заняття сільським господарством. Адміністрація прийняла відповідне рішення, а згодом виключила її земельну ділянку зі списку орендованих земельних ділянок.

Заявник звернулася до суду з вимогою компенсації за несанкціоноване використання її земельної ділянки стверджуючи, що вартість, яка відповідала вартості врожаю, складала близько 4 493 євро.

Суд першої інстанції задовольнив її вимогу у червні 2006 року, але це рішення було скасоване по апеляції. Апеляційний суд встановив, що пані Довженко не розмежувала свою земельну ділянку до моменту укладення угоди оренди з В. і тому вона не могла самостійно використовувати земельну ділянку.

Відповідно, вона не могла вимагати будь-яку частку від врожаю.

Посилаючись на статтю 1 Протоколу № 1 (захист власності) заявник скаржилася на те, що вона постраждала від незаконного та непропорційного втручання в її права внаслідок здачі в оренду її земельної ділянки без її згоди, а також на відсутність будь-якої компенсації.

Порушення статті 1 Протоколу №1.

Справедлива сатисфакція : 4 000 євро відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту