Справа «Вінкс і Рібікка проти Латвії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

19 Лютого 2020
|
2 710
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 036, (2020)
30.01.2020

Vinks і Ribicka проти Латвії (№ 28926/10)

Заявники,Vladimirs Vinks та Jeļena Ribicka,є громадянами Латвії, які народились в 1975 та 1972 роках і у відповідний час проживали разом у парафії Жекава (Латвія).

Справа стосувалася обшуку поліцією їх будинку під час розслідування серйозних фінансових злочинів.

В червні 2009 року Департамент фінансової поліції Державної служби доходів (VID FPP) розпочав кримінальне розслідування ухилення від сплати податків та відмивання грошей, яке, як стверджувалося, здійснювали 25 осіб, в тому числі перший заявник, та яке залучало понад 200 фіктивних компаній.

Того місяця поліція також здійснила обшук в будинку заявників за участі щонайменше чотирьох озброєних співробітників антитерористичного підрозділу «Омега», за якими слідували ще п’ять службовців VID FPP. Справа VID FPP проти першого заявника ще знаходиться на етапі досудового розслідування.

Заявники подавали різні скарги до органів влади, в тому числі щодо законності ордера на обшук; дій VID FPP; та необхідності залучення озброєної поліції. Всі скарги були відхилені суддями, прокурорами або слідчими.

Перший заявник також  подав скаргу до органів влади на те, що звинувачення VID FPP в ухиленні від сплати податків та відмивання грошеі і обшук будинку були мотивовані помстою після того, як він надав свідчення проти двох службовців в окремій справі.

Заявники скаржилися, зокрема, на обшук їх будинку та спосіб його проведення

відповідно до статті 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя, житла та листування).

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція: 1500 євро (EUR) кожному, пану Vinks та пані Ribicka, відшкодування моральної шкоди.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту