Справа «Весселінов проти Болгарії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

8 Травня 2019
|
2 639
|

Реліз мовою оригіналу можна переглянути за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 162 (2019)
02.05.2019

Весселінов проти Болгарії (заява № 3157/16)

Заявник, Zachari Vesselinov , є громадянином Австрії, який народився в 1934 році і мешкає у м. Відень.

Справа стосувалася скарги пана Vesselinov на те, що він був визнаним відповідальним за наклеп, коли він надіслав листа місцевим органам влади звинувативши свого племінника у використанні підроблених нотаріальних документів для проведення будівельної роботи на сімейній власності.

Після візиту в м. Софія в 2009 році пан Vesselinov  надіслав листа місцевим органам влади висловивши своє обурення стосовно того, що його племінник значно змінив будинок, яким володіли його батьки та сумніви щодо законності будівельних робіт. Він повідомив, зокрема, що його племінник володів «незаконним нотаріальним документом … отриманим на підставі підробленого нотаріального документа».

Племінник відкрив приватне переслідування в кримінальному порядку за наклеп проти пана Vesselinov разом з позовом про відшкодування збитків. Згодом переслідування в кримінальному порядку було припинене як погашене давністю.

Проте, пан Vesselinov з делікту був визнаний винним за наклеп племінника. Суди виявили, зокрема, що його заяви про незаконні або підроблені нотаріальні документи були неправдивими, а також те, що його племінник був справжнім власником частини цього майна. Йому було наказано виплатити еквівалент 2557 євро відшкодування моральної шкоди.

Посилаючись на статтю 10 (свобода вираження поглядів) Європейської конвенції з прав людини пан Vesselinov  скаржився на рішення національних судів, в яких він був визнаний відповідальним за наклеп.

Відсутність порушення статті 10

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту