Справа «Велечка та інші проти Литви» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

2 Квітня 2019
|
2 995
|

Документ мовою оригіналу можна переглянути за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 105 (2019)
26.03.2019

Velečka та інші проти Литви (№ 56998/16, 58761/16, 60072/16, та 72001/16)

Заявники, Saulius Velečka, Norbertas Tučkus, Audrius Petkauskas та Tadas Petrošius, є громадянами Литви, які народилися у 1971, 1975, 1974 та 1981 роках, відповідно. Зараз вони відбувають покарання до ув’язнення в виправних установах Маріямполь та Кибартай (Литва) за їх участь в організованій злочинності та злочини, пов’язані з наркотичними речовинами.

Справа головним чином стосувалася скарг чотирьох заявників на їх досудове ув’язнення протягом майже п’яти років.

Вони були заарештовані в січні 2013 року за підозрою у володінні та розповсюдженні великої кількості наркотичних та психотропних речовин через організовану злочинність.

Їм було призначене попереднє ув’язнення, яке суди продовжували кожні два або три місяці через ризик переховування заявників та/або повторного вчинення злочинів. Суди засновували ці рішення на серйозності обвинувачення проти них з урахуванням будь-яких попередніх засуджень або зв’язків за кордоном, а також з урахуванням того, чи були вони безробітними. Під час досудового слідства, яке тривало майже рік і шість місяців, суди також посилалися на необхідність використання додаткових слідчих дій, які містили численні звернення про допомогу з-за кордону для отримання доказів.

Їх справа була передана на судовий розгляд у липні 2014 року. Після 41 слухання, в які були залучені 13 обвинувачених і 85 свідків, в тому числі після численних відстрочок або скасувань переважно з процедурних причин заявники були визнані винними в грудні 2017 року, зокрема, в організації або керуванні злочинною організацією та в різних злочинах, пов’язаних з наркотичними речовинами. Пан Velečka був засуджений до 14 років і 6 місяців ув’язнення, в той час як інші три заявники отримали вироки до 13 років ув’язнення.

Провадження по апеляції все ще триває.

Посилаючись, зокрема, на статтю 5§3 (право на свободу та безпеку / право на розгляд справи протягом розумного строку або звільнення для очікування судового розгляду) заявники скаржилися на те, що тривалість їх досудового ув’язнення була надмірною.

Порушення статті 5§3

Справедлива сатисфакція : 6 600 євро кожному з заявників відшкодування моральної шкоди.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту