Справа «Vegotex International S.A. проти Бельгії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

1 Грудня 2020
|
1 632
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 323, (2020)
10.11.2020

Vegotex International S.A. проти Бельгії (заява № 49812/09)

Заявник – бельгійська компанія із зареєстрованим офісом в Антверпені (Бельгія).

Справа стосувалася провадження у справі щодо нарахування податків, в якому компанії-заявникові було наказано сплатити близько 298 813 євро (євро) разом із 10 відсотками додаткового податку.

Компанія-заявник скаржилася, зокрема, на застосування зі зворотною силою статті 49 Закону про фінансове планування від 9 липня 2004 року, який набув чинності під час апеляційного провадження. Вона стверджувала, що якщо б це положення не застосовувалось ретроспективно до її справи, податковий борг був би погашений давністю відповідно до прецедентного права Касаційного суду, встановленого в рішенні від 10 жовтня 2002 року.

У цій справі провадження розпочалось в жовтні 1995 року, коли податкові органи повідомили компанію-заявника про свій намір виправити податкову декларацію компанії та обкласти додатковим податком.

Воно закінчилось в березні 2009 року, коли Касаційний суд відхилив апеляцію з питань права компанії-заявника.

Покладаючись на статтю 6§1 (право на справедливий судовий розгляд протягом розумного строку) Європейської Конвенції з прав людини компанія-заявник скаржилася, зокрема, на втручання законодавчого органу під час провадження. Вона також стверджувала про порушення її права на змагальне провадження в Касаційному суді та  права на розгляд справи протягом розумного строку.

Порушення статей 6§1 (тривалість впровадження)

Відсутність порушення статті 6§1 – стосовно втручання законодавчого органу під час провадження та права на змагальне провадження в Касаційному суді.

Справедлива сатисфакція: 5 000  (EUR) євро відшкодування видатків і витрат

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту