Справа «Валюженич проти Росії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

28 Березня 2019
|
2 460
|

З документом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 105 (2019)
26.03.2019

Валюженич проти Росії (№ 10597/13)

Заявник, Михаїл Валюженич, є громадянином Росії, який народився у 1985 році і зараз знаходиться під вартою в м. Санкт-Петербург (Росія).

Справа стосувалася його скарги на утримання в металевій клітці під час кримінального провадження проти нього.

У березні 2012 року Совєтський районний суд м. Казані визнав заявника винним у причетності до широкомасштабної торгівлі наркотиками. Під час судового розгляду, яке складалося з 16 слухань, пана Валюженича тримали у металевій клітці в залі суду. У клітці не було жодного столу, що позбавляло його можливості робити записи під час слухань. Його адвокат міг підійти до нього лише з дозволу суду. Будь-які розмови між ними повинні були відбуватися за присутності охоронців.

Верховний суд Республіки Татарстан підтримав засудження пана Валюженича по апеляції. Він брав участь у слуханні за допомогою відеоконференції. Він був розміщений в металевій перегородці у в’язниці попереднього ув’язнення, в якій його тримали під вартою і в якій він спілкувалися з суддями за допомогою відео-зв’язку.

Посилаючись, зокрема, на статтю 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) пан Валюженич скаржився на те, що його тримання в металевій клітці під час кримінального провадження проти нього порушило його права.

Порушення статті 3 (таке, що принижує гідність, поводження) – стосовно розміщення пана Валюженича в металевій клітці під час кримінального провадження.

Справедлива сатисфакція: 7500 євро (моральна шкода).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту