Справа «В.Д. проти Хорватії, № 2» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

21 Листопада 2018
|
2 780
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 388 (2018)
15.11.2018

В.Д. проти Хорватії (№ 2) (заява № 19421/15)

Заявник, пан В.Д., є громадянином Хорватії, який народився в 1960 році.

Справа стосувалася скарги заявника на розслідування його тверджень про жорстокість поліції. Розслідування було відкрите після того, як Суд раніше виявив порушення прав заявника відповідно до предметного та процесуального аспекту статті 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) Європейської конвенції з прав людини ( В. Д. проти Хорватії , № 15526/10, 8 листопада 2011 року).

Заявник, який страждав від шизофренії, був заарештований у серпні 2006 року після сімейної сварки. У листопаді 2011 року Суд виявив, що розслідування його спірного позову про жорстоке поводження поліції під час його арешту не було ефективним та порушувало його права. Суд також встановив, що заявник зазнав жорстокого поводження в розумінні статті 3 Конвенції.

Відповідно до плану дій щодо виконання рішення Суду національні органи влади у червні 2014 року відновили розслідування щодо співробітників поліції, які, як стверджувалося, жорстоко поводилися з ним.

Державна прокуратура здійснила різні слідчі заходи, в тому числі допити співробітників поліції, заявника, свідків інциденту та одного з фельдшерів, який його відвідував. У грудні 2014 року державна прокуратура припинила розслідування з обґрунтованим рішенням внаслідок відсутності доказів жорстокого поводження або надмірного застосування сили поліцією.  Конституційний Суд відхилив скаргу заявника на це рішення у лютому 2015 року. Окремо заявник вимагав компенсацію в цивільних судах. Ця справа закінчилася в квітні 2016 року, коли держава виплатила йому 8 850 євро відшкодування збитків, видатків та витрат. Заявник помер від зупинки серця в листопаді 2017 року після розміщення в психіатричній лікарні.

Заявник скаржився на те, що друге розслідування також не відповідало вимогам статті 3 Конвенції.

Відсутність порушення статті 3 (розслідування).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту