Справа «Улемек проти Хорватії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

15 Листопада 2019
|
2 285
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий секретарем Суду
ЄСПЛ 372 (2019)
31.10.2019

Улемек проти Хорватії (заява № 21613/16)

Заявник, Dušan Ulemek, є громадянином Хорватії, який народився в 1982 році.

Справа стосувалася скарги заявника на умови його тримання під вартою в двох в’язницях і на відсутність ефективних національних засобів судового захисту.

У березні 2010 року пан Ulemek отримав вирок до 18 років ув’язнення за пособництво пограбуванню. Він провів 27 днів у в’язниці м. Загреб в травні-червні 2011 року, а решту його покарання він відбував у в’язниці в м. Глина до його умовно-дострокового звільнення у вересні 2012 року.

Він скаржився на умови ув’язнення у в’язниці в м. Глина в той час, як він все ще перебував під вартою. Серед іншого, він стверджував про переповнення, відсутність сприятливих умов, погану організацію діяльності, про те, що він зазнавав переслідування інших ув’язнених та його тримали в ізоляції. Його скарги були відхилені начальником в’язниці, суддею з питань виконання покарань та апеляційним судом.

Після звільнення він відкрив провадження про компенсацію за передбачувані невідповідні умови його тримання під вартою в обох в’язницях. Його позов був відхилений в першій інстанції, по апеляції та конституційним судом.

Посилаючись, зокрема, на статтю 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) Європейської конвенції з прав людини заявник скаржився на умови його тримання під вартою в обох в’язницях.

Порушення статті 3 (таке, що принижує гідність, поводження) – стосовно умов тримання пана Ulemek під вартою у в’язниці м. Загреб.

Відсутність порушення статті– стосовно умов тримання пана Ulemek під вартою у в’язниці м. Глина

Справедлива сатисфакція: 1000 євро (EUR) (моральна шкода) та 2890 євро (видатки і витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту