Справа «Удальцов проти Росії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

19 Листопада 2020
|
1 132
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 270, (2020)
06. 10.2020

Udaltsov проти Росії (№ 76695/11)

Заявник, Sergey Udaltsov, народився в 1977 році і мешкає в Москві.

Справа стосувалася його тверджень про те, що його права були порушені через звернення до адміністративних процедур супроводу та арешту і засудження його за адміністративні правопорушення, а також про те, що йому не була надана належна допомога під час голодування.

Законні представники заявника стверджували, що він зазнав переслідувань органів влади як опозиційний активіст та координатор Московської ради руху «Лівий фронт» та член іншого руху – Національна Асамблея Російської Федерації.

Зокрема, заявник був заарештований 12 жовтня 2011 року та визнаний винним відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення, засуджений до десяти днів ув’язнення. Він розпочав голодування у слідчому ізоляторі та був переведений до лікарні, за межами в’язниці, звідки його виписали через три дні. Потім його заарештували вдома і повернули в центр тримання під вартою. Виявляється, що він був звільнений 22 жовтня 2011 року. Керівник центру відкрив проти нього провадження за несанкціоноване залишення центра тримання під вартою на підставі того, що він залишив лікарню.

В грудні 2011 року він був визнаний винним в трьох провадженнях про адміністративні правопорушення, які призвели до послідовних вироків до п’яти днів (перехід дороги в недозволеному місці та відмова виконувати законні накази поліції); 15 днів (залишення центра тримання під вартою в жовтні 2011 року без дозволу); і десяти днів (непокора законному наказу державного чиновника, коли він брав участь в стаціонарній демонстрації в жовтні 2011 року в Центральному виборчому комітеті (ЦВК) у Москві в знак протесту проти передбачуваних порушень виборчих прав). Він був звільнений 4 січня 2012 року.

Під час періодів його тримання під вартою заявник голодував. В травні 2012 року Верховний суд скасував засудження в грудні 2011 року за незаконне залишення центра тримання під вартою встановивши, що на лікарню не поширювалось відповідне положення.

Покладаючись, зокрема, на статтю 5 (право на свободу та безпеку) заявник скаржився на те, що він був позбавлений волі та засуджений до адміністративного затримання в свавільний спосіб та на підроблених підставах в жовтні та грудні 2011 року, зокрема, з метою перешкоджання йому брати участь в акціях протесту. Він також подав конкретні скарги на різні досудові та післясудові заходи, вжиті до нього протягом періоду з жовтня 2011 року до січня 2012 року.

Він також подав скарги, зокрема, відповідно до статті 6 (право на справедливий судовий розгляд) та статті 18 (застереження щодо використання обмежень прав).

Порушення статті 5§1

Порушення статті 6

Відсутність порушення статті 18 разом зі статтею 5

Справедлива сатисфакція: 12 800 євро (відшкодування моральної шкоди).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту