Справа «Тюлай Їлдиз проти Туреччини» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

24 Грудня 2018
|
2 457
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 425 (2018)
11.12.2018

Тюлай Їлдиз проти Туреччини (№ 61772/12) *

Заявник, Тюлай Їлдиз, є громадянкою Туреччини, яка народилася в 1960 році і мешкає в Стамбулі. Справа стосувалася смерті матері заявника від інфекції, отриманої в лікарні.

17 лютого 1997 року матері заявника була проведена коронарна ангіопластика в відділі кардіології лікарні Сіамі Ерсек у Стамбулі. Вона залишила лікарню 19 лютого 1997 року, але її повторно госпіталізували через два дні через кровотечу на місці катетера. Її стан погіршувався протягом наступних декількох днів. Бактеріологічні дослідження, проведені в лікарні Кадикой Ватан, виявили наявність антибіотикорезистентних інфекційних бактерій. 14 квітня 1997 року мати заявника померла від емболії мозку.

Родичі померлої подали обвинувачення у скоєнні кримінального злочину проти лікарів кардіологічного відділення лікарні Сіамі Ерсек за вбивство за необережності та недбалість. За запитом губернатора м. Стамбул Міністерство охорони здоров’я призначило інспектора для проведення попереднього розслідування. У заключному звіті було встановлено, що пацієнт та її сім’я не були належним чином проінформовані про лікування, яке проводилося, а також те, що післяопераційний догляд та медичний нагляд були незадовільними і складали дисциплінарне правопорушення. Проте в доповіді не було виявлено підстав для переслідування лікарів в кримінальному порядку. 8 грудня 1998 року губернатор округу відмовився відкривати кримінальне провадження, а також 31 травня 2000 року Обласний адміністративний суд підтвердив це рішення.

Тим часом, 22 вересня 1998 року пані Їлдиз подала позов про відшкодування збитків проти Міністерства охорони здоров’я до Адміністративного суду м. Стамбул. 22 лютого 2001 року суд відхилив позов як погашений давністю. Пані Їлдиз подала апеляцію з питань права та Верховний адміністративний суд скасував рішення і передавав справу до Адміністративного суду м. Стамбул. 15 жовтня 2009 року останній відхилив позов заявника засновуючи своє рішення на звітах експертів. Пані Їлдиз подала апеляцію з питань права стверджуючи, що смерть її матері була викликана інфекцією, отриманою в лікарні, а також те що лікарня була відповідальною за ситуацію. 28 грудня 2010 року Верховний адміністративний суд підтвердив оскаржене рішення. Заявник згодом подала заяву про внесення поправок в рішенні зі скаргою на тривалість провадження та відхилення її справи незважаючи на медичні звіти, які виявили, що смерть була викликане сепсисом, пов’язаним із інфекцією, отриманою у лікарні. Ця заява також була відхилена.

Посилаючись, зокрема, на статтю 2 (право на життя) заявник скаржилася, зокрема, на обставини смерті її матері.

Відсутність порушення статті 2 (право на життя)

Порушення статті 2 (розслідування)

Справедлива сатисфакція: Суд відхилив вимогу пані Їлдиз щодо справедливої сатисфакції.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту