Справа «Тортладзе проти Грузії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

14 Квітня 2021
|
1 083
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомтися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 093, (2021)
18. 03.2021

Tortladze проти Грузії (№ 42371/08)

Заявник, Ermile Tortladze, є громадянином Хорватії, який народився в 1964 році і мешкає в Тбілісі. У відповідний час він був Почесним Генеральним консулом Республіки Кот-д’Івуар в Грузії.

Справа стосувалася доказів, які використовувались у судовому процесі заявника за злочини, пов’язані з наркотиками та вогнепальною зброєю, в яких сторона обвинувачення покладалася на докази, отримані в результаті обшуку житлового приміщення Почесного Генерального консульства Республіки Кот-д’Івуар в Грузії.

Покладаючись, зокрема, на статтю 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) і статтю 8§1 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Європейської Конвенції заявник скаржився на передбачувану незаконність та відсутність обґрунтування для обшуку в житловому приміщенні консула, а також на несправедливість судового процесу по кримінальній справі у зв’язку з використанням доказів, отриманих в результаті цього обшуку.

Порушення статті 8§1

Відсутність порушення статті 6§1 (у зв’язку з передбачуваною несправедливістю провадження та відсутністю доступу до Верховного Суду)

Справедлива сатисфакція: Суд вважав, що за обставин цієї справи виявлення порушення статті 8 саме по собі складало достатню справедливу сатисфакцію будь-якої моральної шкоди, завданої заявникові внаслідок цього порушення. Крім того, Суд постановив, що держава-відповідач повинна була виплатити йому 2000 євро відшкодування видатків і витрат.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту