Справа «Толмачев проти Росії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

3 Липня 2020
|
1 971
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 153, (2020)
02.06.2020

Tolmachev проти Росії (№ 42182/11)

Заявник, Aleksandr Tolmachev,є громадянином Росії, який народився в 1955 році і мешкав в Ростові-на-Дону у відповідний час.

Справа стосувалась двох проваджень у зв’язку з наклепом, поданих проти заявника, журналіста, після публікації статей, які він написав у місцевій газеті критикуючи двох окружних суддів в Ростові-на-Дону.

Перше провадження було зосереджене на статті, опублікованій в травні 2010 року, в якій повідомлялося про звинувачення в тому, суддя закрив доступ своїх сусідів до комунальної площі в багатоквартирному будинку встановивши перегородку.

Друге провадження стосувалась трьох статей, опублікованих в 2008 та 2010 роках, про відставку судді за звинуваченнями в тому, що її спіймали на хабарі. Провадження було відкрите сином судді, оскільки суддя тим часом померла.

Згодом суди встановили, що статті заявника завдавали шкоди репутації суддів, постановивши, що він не довів правдивість деяких своїх тверджень. В постанові було наголошено на підвищеній вразливості позивачів як суддів та сина судді.

Суди зобов’язали заявника виплатити позивачам загальну суму 215 000 російських рублів (RUB – приблизно 5 250 євро) відшкодування моральної шкоди в першому провадженні і загалом 1 000 000 рублів (близько 25 000 євро) в другому провадженні.

Покладаючись на статтю 10 (свобода вираження поглядів) пан Tolmachev скаржився на наклепницькі постанови проти нього підкреслюючи, що його статті було необхідно розглядати в більш широкому контексті його зусиль щодо розкриття судової корупції. Він також стверджував, що присуджені винагороди позивачам були непропорційно високими.

Порушення статті 10 – стосовно двох проваджень за наклеп проти заявника

Справедлива сатисфакція: 17 700 євро (матеріальна шкода) та 9 750 євро (моральна шкода) і 650 євро (видатки і витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту