Справа «Тесля проти України»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

22 Жовтня 2020
|
2 425
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 277, (2020)
08.10.2020

Teslya проти України (№ 52095/11)

Заявник, Ivan Teslya, народився в 1975 році і відбуває покарання до довічного ув’язнення в м. Бердичів (Україна).

Справа стосувалася його скарги на відсутність неупередженості колегії Верховного Суду, яка підтримала його засудження та довічного ув’язнення.

В грудні 2008 року Апеляційний суд Київської області, засідаючи як суд першої інстанції, визнав заявника винним у вбивстві двох чоловіків та засудив до 15 років позбавлення волі.

В березні 2009 року Верховний суд, засідаючи колегією з трьох суддів під головуванням R., включаючи суддю К., скасував рішення першої інстанції та передав справу на повторний розгляд. В ній були поставлені питання, пов’язані з відбором свідчень та вироком, які, на його думку, були занадто м’якими. В грудні того ж року Обласний суд виніс новий обвинувальний вирок і засудив заявника до довічного ув’язнення.

Під час розгляду касаційної скарги в лютому 2011 року Верховний суд підтримав нове рішення та вирок. До складу суддівської колегії Верховного суду знову увійшли R.  як голова та суддя К. Покладаючись на статтю 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) заявник скаржився на те, що колегія Верховного суду, яка підтримала його засудження та довічне ув’язнення в лютому 2011 року, не була неупередженою.

Відсутність порушення статті 6§1

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту