Справа «Taшкая та Eрсой проти Туреччини» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

29 Січня 2019
|
2 385
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 021 (2019)
22.01.2019

Taшкая та Eрсой проти Туреччини (№ 72068/10)

Заявники, пані Кадер Ташкая і пан Тахсін Емір Ерсой, є двома громадянами Туреччини, які народилися в 1964 і 1996 році і мешкають в Стамбулі. Другий заявник є сином першого. У відповідний час пані Ташкая практикувала як адвокат. Справа стосувалася скарги на порушення права на повагу до приватного життя у зв’язку зі статтею, опублікованою в щоденній газеті, а також на несправедливість наступного провадження.

5 червня 2006 року пані Ташкая подала скаргу проти Генерального консула Азербайджану в Туреччині. Вона стверджувала, що він погрожував і ображав її та вкрав її ювелірні вироби. В липні 2006 року було опубліковано три статті у щоденній газеті Hürriyet щодо цієї скарги. В серпні 2006 року державний прокурор вважаючи, що не існувало достатньо доказів, зняв обвинувачення. У вересні 2006 року пані Ташкая відкликала свою апеляцію проти рішення державного прокурора. 5 вересня 2006 року Генеральний консул Азербайджану був звільнений з посади. В різних статтях в газетах стверджувалося, що це звільнення було результатом статей і фотографій, які стосувалися його передбачуваних стосунків з пані Ташкая. 12 вересня 2006 року була опублікована стаття про пані Ташкая під заголовком «Це не лише консул» в щоденній газеті Sabah. Підзаголовок статті – «адвокат Кадер Ташкая, через яку звільнили Генерального консула Азербайджану, також обвинувачена у зв’язку з розслідуванням вимагання та спроби отримання готівки з підроблених чеків». Спростування, підготовлене пані Ташкая, яке заперечувало твердження щодо неї, було опубліковане в газеті.

10 серпня 2007 року пані Ташкая відкрила провадження від свого імені та від імені свого сина для отримання відшкодування збитків від автора статті та редактора газети.

17 липня 2008 року Районний суд прийняв своє рішення вважаючи, що факти, повідомлені у статті, здавалися правильними. Суд дійшов висновку, що ця стаття була в інтересах суспільства та не порушила  особисті права заявників. Касаційний суд відхилив апеляцію пані Ташкая з питань права.

Посилаючись, зокрема, на статтю 8 (право на повагу до приватного життя) Європейської Конвенції заявники стверджували, що ця стаття порушила їх право на захист своєї репутації.

Відсутність порушення статті 8

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту