Справа «Свідки Єгови проти України» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

5 Вересня 2019
|
4 924
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий секретарем Суду
ЄСПЛ 300 (2019)
03.09.2019

Religious Community of Jehovah’s Witnesses of Kryvyi Rih’s Ternivsky District проти України (№ 21477/10)

Громадою-заявником є релігійна громада Свідків Єгови міста Кривого Рогу Тернівського району, Дніпропетровської області.

Справа стосувалася скарги громади на те, що вона не мала можливості збудувати будівлю для богослужіння на земельній ділянці, яку вона придбала, через бездіяльність національних органів влади.

У 2004 році громада-заявник придбала житловий будинок у Кривому Розі для того, щоб згодом збудувати місце для богослужіння «Зал Царства Свідків Єгови», на цій території. У лютому 2005 року рада з питань архітектури і планування міста схвалила розміщення Залу Царства на земельній ділянці і через сім місяців відділ планування міста подав проект рішення про затвердження проекту відведення земельної ділянки та про здачу земельної ділянки в оренду громаді-заявникові, але цей план не був затверджений на наступному засіданні міської ради.

У лютому 2007 року громада-заявник відкрила перший набір провадження проти міської ради намагаючись оголосити цю бездіяльність незаконною. У червні 2007 року суд задовольнив позов, але в серпні 2007 року проект рішення щодо проекту громади-заявника не набрав достатньо голосів для того, щоб його прийняла міська рада.

У січні 2008 року громада подала другий позов проти міської ради для проголошення того, що вона мало право взяти в оренду земельну ділянку та для видачі наказу міській раді укласти договір оренди. У грудні 2008 року суд відхилив позов постановивши, зокрема, що рішення про розподіл земельних ділянок підпадали під виключну компетенцію рад і суди не могли замінити міську раду та прийняти рішення замість неї. Всі наступні апеляції релігійної громади були відхилені.

Посилаючись, зокрема,  на статтю 9 (свобода думки, совісті та релігії) та статтю 1 ( захист власності) Протоколу №1 громада-заявник стверджувала, що відмова міської ради надати дозвіл на зведення місця богослужіння порушила її права.

Порушення статті 9

Порушення статті 1 Протоколу №1

Справедлива сатисфакція: 1000 євро ( EUR) (моральна шкода) та 6000 євро (видатки і витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту