Справа «Суур проти Естонії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

12 Листопада 2020
|
1 606
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 294, (2020)
20.10.2020

Suur проти Естонії (заява № 41736/18)

Заявник, Тарво Суур (Tarvo Suur), є громадянином Естонії, який народився в 1986 році і проживає в повіті Вільяндімаа (Естонія).

Справа стосувалася суперечки щодо опіки та прав на контакт з його сином, R.S., 2008 року народження.

R.S. проживав з матір’ю після того, як стосунки батьків закінчились в 2009 році.

В 2015 році мати звернулася до судів з проханням надати їй повну опіку. Заявник виступив проти запиту та подав зустрічну заяву для встановлення контактів. Спочатку суди намагалися направити сторони до компромісу і заявник, мати та R.S. брали участь в консультуванні. Проте сеанси були припинені за порадою сімейного терапевта, який зазначив, що вони викликали у дитини сильний стрес.

Після двох з половиною років розгляду справи на трьох рівнях юрисдикції в кінцевому підсумку суди прийняли рішення припинити спільну опіку та надати повну опіку матері. Вважаючи, що спроби відродити відносини були не такими, як очікувалося, суди відхилили запит заявника про встановлення домовленостей про контакт, які б дозволяли йому зустрічатися з сином лише з відома матері та за її згоди. Після заслуховування всіх сторін, в тому числі місцевих органів влади, терапевта та представника дитини вони постановили, що це було б в найкращих інтересах дитини з огляду на те, що він не бажав підтримувати контакт і примушування його могло бути контрпродуктивним. Крім того, в той час як мати виховувала дитину, заявник втратив контакт в 2011 році.

Покладаючись на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Європейської Конвенції з прав людини пан Suur скаржився на рішення надати повну опіку над R.S. його матері та обмежити його права на контакт.

Відсутність порушення статті 8

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту