Справа «Стоян Крастев проти Болгарії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

9 Листопада 2020
|
1 426
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 270, (2020)
06. 10.2020

Stoyan Krastev проти Болгарії (заява № 1009/12)

Заявник, Stoyan Trayanov Krastev, є громадянином Болгарії, який народився у 1966 році та мешкає в м. Пернік (Болгарія).

Справа стосувалася його скарги на те, що він не міг отримати компенсацію за незаконне тримання в одиночній камері.

В серпні 2009 року під час відбування вироку до трьох років ув’язненя пан Krastev був втягнений у сварку з іншим ув’язненим на фоні загального зростання напруженості у в’язниці. Для уникнення подальших заворушень та забезпечення загальної безпеки ув’язнених адміністрація в’язниці видала наказ про переведення його в іншу в’язницю та роміщення в одиночній камері на 14 днів.

Він оскаржив дисциплінарний наказ проти нього в суді, який прийняв рішення на його користь через порушення відповідних законних положень.

Проте його наступні позови для отримання компенсації були відхилені адміністративними судами, в кінцевому підсумку, остаточним рішенням від червня 2011 року. Вони, по суті, встановили, що не існувало доказів, що підтверджують заяви заявника про серйозне порушення спокою та страждання.

Покладаючись на статтю 5§5 (право на свободу та безпеку / право на компенсацію, що має позовну силу) Європейської Конвенції з прав людини, пан Krastev стверджував, що не міг отримати компенсацію за незаконну ізоляцію стверджуючи, що вона складала подальше позбавлення волі на додаток до засудження до позбавлення волі.

Відсутність порушення статті 5§5

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту