Справа «Стівенз проти Мальти»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

24 Січня 2020
|
2 199
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомтися за посиланням.

 

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 010, (2020)
14.01.2020

Stephens проти Мальти (№ 3) (№ 35989/14)

Заявник, Марк Чарльз Кеннет Стівенс (Mark Charles Kenneth Stephens), є громадянином Сполученого Королівства, який народився в 1963 році і перебуває під вартою в м. Паола (Мальта).

Справа стосувалася його твердження стосовно того, що судовий розгляд його справи за звинуваченнями в торгівлі наркотиками, був несправедливим.

Пан Stephens був заарештований в Іспанії в 2004 році за підозрою в торгівлі наркотиками, а згодом він був екстрадований на Мальту після того, як G.R.E., якого поліція зупинила в Міжнародному аеропорту Мальти з кокаїном та екстазі в сумці, вказав, що він дав йому наркотики для перевезення.

Згодом G.R.E. підтвердив свою заяву під присягою перед мировим суддею.

Проте під час судового розгляду G.R.E. змінив свою заяву вказавши, що заявник не був «Mark Stephens», якого він знав.

В листопаді 2008 року пан Stephens був визнаний винним в незаконному обігу кокаїну і таблеток екстазі та засуджений до 25 років позбавлення волі. Його засудження було засноване на досудових заявах G.R.E.

Його апеляція до кримінального суду та його конституційне провадження про відшкодування були безуспішними в 2010 та 2013 роках, відповідно.

Протягом усього провадження він ставив питання прийнятності досудових заяв G.R.E., але без успіху. Суди виявили, зокрема, що заяви  були підтверджені свідченнями свідків, в тому числі самого заявника і одного з його друзів, які підтвердили, що він раніше забирав G.R.E. з аеропорту. Суди також виявили, що не було зроблено заяв, що суддя першої інстанції не вказав присяжним, щоб вони обережно розглядали докази.

Посилаючись, зокрема, на статтю 6 §1 (право на справедливий судовий розгляд) пан Stephens стверджував, що судовий розгляд його справи був несправедливим, оскільки досудові заяви G.R.E. були зроблені без участі захисника  в той час, коли на нього тиснули, аби схилити до співпраці, і він страждав від наркотичної ломки.

Відсутність порушення статті 6§1

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту