Справа «Солкан проти Румунії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

18 Жовтня 2019
|
2 921
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 336 (2019)
10.10.2019

Солкан проти Румунії (№ 32074/14)

Справа стосувалася відмови органів влади надати дозвіл особі, яку утримували в психіатричному закладі, відвідати похорон матері.

Заявник, Люмініта Замфіра Солкан (Luminiţa Zamfira Solcan), є громадянкою Румунії, яка народилася в 1969 році. Зараз вона знаходиться в психіатричному закладі в с. Педурень-Граждурі (Румунія). Вона скоїла вбивство у Франції в 2005 році і з того часу з діагнозом параноїдальної шизофренії  вона знаходиться в психіатричному закладі, спочатку у Франції та станом на 2012 рік – в Румунії.

Її мати померла в 2013 році  і вона подала прохання до районного суду про надання дозволу відвідати похорон. Суд відхилив запит, оскільки вона складала небезпеку для громадськості через її психічне здоров’я. У остаточному рішенні окружний суд відхилив її апеляцію з питань права, оскільки не існувало законодавчих положень, які б дозволяли переривання тримання в психіатричному закладі.

Посилаючись на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) вона скаржилася на відмову надати їй дозвіл на відвідування похорону матері також вказуючи на те, що рішення у її справі були прийняті після похорону.

Порушення статті 8

Справедлива сатисфакція : 6000 євро (моральна шкода)

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту