Справа “Шенновітічус проти Литви” (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

30 Липня 2018
|
2 735
|

З оригіналом релізу англійською мовою можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 251 (2018)
10.07.2018

Шенновітічус проти Литви (заява № 62663/13)

Заявник Антон Шенновітічус є громадянином Литви, який народився у 1980 році і знаходиться під вартою в Прайніньшкінському виправному закладі (Литва) за участь у збройній злочинній організації та злочини, пов’язані з наркотиками.

Справа стосувалася тривалості та умов його тримання під вартою.

Пан Шенновітічус був заарештований у лютому 2010 року і з огляду на серйозність злочинів, в яких його підозрювали, його попередні засудження і ризик його переховування та / або втручання в розслідування суди видали наказ про продовження його тримання під вартою. Це тримання під вартою було неодноразово продовжене по суті на тих самих підставах до лютого 2014 року, коли його помістили під домашній арешт.

Згодом він був визнаний винним у травні 2014 року і засуджений до восьми років ув’язнення та штрафу.

Його вирок був збільшений до 12 років після апеляції. Проте, під час розгляду його апеляції з питань права Верховний Суд зменшив 12-річний термін ув’язнення на шість місяців через затримки в кримінальному провадженні та тривалість тримання під вартою для очікування судового розгляду.

У адміністративному провадженні пан Шенновітічус подав дві окремі заяви про відшкодування у зв’язку з невідповідністю умов тримання під вартою, особливо через переповненість. Суди присудили йому 3 389 євро (EUR) за період його ув’язнення з лютого 2010 року до травня 2013 року і 1437 євро за період з травня 2013 року до лютого 2014 року.

Посилаючись, зокрема, на статтю 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) Європейської Конвенції з прав людини пан Шенновітічус  стверджував, що, незважаючи на те, що йому була присуджена компенсація за невідповідні умови тримання під вартою, суми були невідповідними.

Порушення статті 3 (таке, що принижує гідність, поводження) – з урахуванням умов тримання під вартою з 24 лютого 2010 року до 13 травня 2013 року.

Справедлива сатисфакція : 11 900 євро(EUR) (відшкодування моральної шкоди) та 300 євро (видатки та витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту