Справа «Шавадзе проти Грузії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

2 Грудня 2020
|
1 201
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 334, (2020)
19.11.2020

Shavadze проти Грузії (№ 72080/12)

Заявниця, Ціціно Шавадзе (Tsitsino Shavadze), є громадянкою Грузії, яка народилася в 1965 році і мешкає в м. Батумі (Грузія).

Справа стосувалася смерті чоловіка заявниці, військового офіцера, під час перебування під вартою в поліції.

На фоні п’ятиденної війни між грузинськими та російськими військовими силами в серпні 2008 році чоловік заявника, R.Sh., був заарештований на вулиці в Батумі підрозділом сил безпеки Міністерства внутрішніх справ. Згодом незалежні очевидці повідомили, що його жорстоко побили правоохоронці і назвали його «зрадником цієї країни» перш ніж повезли в фургоні.

Згідно з офіційною версією подій правоохоронці заарештували R.Sh. у зв’язку зі злочином, пов’язаним з наркотиками. Він був смертельно поранений конвойниками під час спроби втекти коли його перевозили з Батумі в Тбілісі.

Заявниця стверджувала, що її чоловік помер внаслідок жорстокого поводження заявляючи, що після повернення їй його тіла на ньому були чіткі ознаки катування. Вона надала, зокрема, відеозйомку його тіла з численними ушкодженнями, в тому числі великі глибокі рани та, як здавалося, зламаними пальцями.

Міністерство внутрішніх справ негайно розпочало кримінальне досудове розслідування смерті R.Sh. Протягом наступних днів воно вживало всі попередні слідчі заходи до того, як передати розслідування органам прокуратури. Слідство не представило жодного переконливого висновку з того часу і зараз воно ще триває. Заявниці, яка неодноразово скаржилася на те, що їй не був наданий статус цивільної сторони в провадженні, також не був наданий дозвіл на доступ ні до матеріалів справи, ні до висновку патолого-анатомічного аналізу.

Покладаючись на статтю 2 (право на життя) пані Shavadze стверджувала, що правоохоронці катували її чоловіка до смерті, а також те, що відповідне розслідування було неефективним.

Порушення статті 2 (право на життя та розслідування)

Справедлива сатисфакція: 40 000 євро (відшкодування моральної шкоди).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту