Справа «Сарач та інші проти Туреччини»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

27 Квітня 2021
|
1 099
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 103, (2021)
30. 03.2021

Saraç та інші проти Туреччини (№ 23189/09)

Заява була подана п’ятьма громадянами Туреччини, які скаржились насамперед на зменшення компенсації, присудженої їм за шкоду, яка була завдана їх будівлі приватною компанією, яка уклала угоду з адміністративною владою про знесення будівель, які були пошкоджені під час землетрусу 17 серпня 1999 року в Туреччині і які були небезпечними.

Після землетрусу адміністративні органи вирішили укласти угоди з приватними компаніями для знесення будівель, які були серйозно пошкоджені. Хоча будівля заявників (п’ятиповерховий будинок в м. Ялова, що включає квартири та комерційні приміщення) не входила до списку будівель, які повинні бути знесені, одна із зацікавлених компаній розпочала роботи над його знесенням. Заявникам, яких повідомили сусіди, вдалося зупинити знесення, але структурна шкода будівлі означала, що вона стала назавжди непридатною для використання. У жовтні 1999 року заявники подали позов про відшкодування збитків та отримали компенсацію. Проте національні суди застосовували дискреційне зменшення на 25 відсотків від присудженої суми. Заявники подали апеляції на рішення, але безуспішно.

Покладаючись на статтю 1 Протоколу №1 Конвенції(захист власності) заявники скаржилися на зменшення розміру компенсації та відсоткову ставку, застосовану до їх позову. Вони також стверджували про порушення їх права на справедливий судовий розгляд.

Порушення статті 1 Протоколу №1

Справедлива сатисфакція: Видатки і витрати: 3 000 EUR

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту