Справа «Самесов проти Росії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

22 Листопада 2018
|
2 596
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 392 (2018)
20.11.2018

Самесов проти Росії (№ 57269/14)

Заявник, Олександр Самесов, народився 1987 року і мешкав у Санкт-Петербурзі до його арешту. Справа стосувалася його скарги на жорстоке поводження  поліції та відсутність ефективного розслідування. У червні 2013 року органи влади відкрили кримінальне провадження щодо шахрайства, яке, як стверджувалося, було скоєне заявником, а наступного місяця він був заарештований поліцейськими в масках біля своєї машини на вулиці в Санкт-Петербурзі. Поліція проводила різні слідчі заходи, такі як обшук його автомобіля та квартири того ж дня. Пан Самесов стверджує, що з моменту його допровадження в відділок поліції з 4 липня до 5 липня 2013 року співробітники поліції піддавали його жорстокому поводженню для того, щоб змусити його зізнатися в злочинах. Зокрема, він, як стверджувалося, зазнав ударів в голову і живіт, майже задихнувся, коли йому на голову надягли поліетиленовий пакет, декілька разів його били в тулуб, у ліву нирку і йому погрожували пістолетом. За словами пана Самесова співробітник поліції відмовилися звертатися до його сім’ї та адвоката.

5 липня 2013 року співробітники поліції відвезли пана Самесова в лікарню в Санкт-Петербурзі, в якій були зареєстровані ушкодження. Згідно з медичними записами пан Самесов був прийнятий як хворий, який потребує невідкладної допомоги і проходив стаціонарне лікування протягом чотирьох днів. Йому був поставлений діагноз забиття лівої нирки. У нього також були садна та синці на животі, грудях та руках.

Районний суд провів слухання за присутності пана Самесова та його адвоката 5 липня та повернув заявника під варту. У серпні 2013 року пан Самесов подав офіційну щодо передбачуваного жорстокого поводження з ним до Слідчого комітету м. Санкт-Петербург. У вересні 2013 року слідчий призначив судово-медичну експертизу медичних документів заявника зазначивши, що він перебував під вартою і не міг з’явитися на експертизу особисто. Слідчий в кінцевому підсумку відмовив у відкритті кримінального провадження зазначивши, що твердження заявника щодо жорстокого поводження поліції було суперечливим, про що свідчать його спроби уникнути кримінальної відповідальності та надання помилкових неправдивої інформації слідчим органам.

Заявник оскаржував відмови слідчих п’ять разів. Чотири відмови були скасовані, але у травні 2016 рок Районний суд остаточно відхилив скаргу пана Самесова. Його апеляція була відхилена.

Посилаючись на статтю 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність  поводження), заявник скаржився на те, що він був зазнав жорстокого поводження співробітників поліції, а також на те, що держава не провела ефективне розслідування цього питання.

Порушення статті 3 (розслідування)

Порушення статті 3 (нелюдське та таке, що принижує гідність  поводження)

Справедлива сатисфакція : 20 000 євро (моральна шкода) та 1 944 євро (видатки і витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту