Справа «Сакетті Іглесіас проти Іспанії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

10 Серпня 2020
|
2 044
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 197, (2020)
30.06.2020

Saquetti Iglesias проти Іспанії (№. 50514/13)

Заявник, Мартін Сакетті Іглесіас (Martin Saquetti Iglesias), є громадянином Іспанії 1948 року народження. Він проживає поперемінно в Мадриді (Іспанія) та Буенос-Айресі (Аргентина).

Пан Saquetti Iglesias скаржився на те, що суди вищої інстанції відмовились переглядати адміністративне рішення, в якому він був покараний за недекларування грошової суми під час проходження митниці в аеропорту Мадрид-Барахас.

В березні 2011 року митне та акцизне управління перевірило багаж пана Saquetti Iglesias до посадки на рейс з Іспанії в Буенос-Айрес. Вони виявили суму в 154 800 євро (EUR), всю суму, окрім 1000 євро, вони конфіскували.

В серпні 2011 року Головне управління казначейства та фінансової політики Міністерства економіки призначило штраф пану Saquetti Iglesias, еквівалентний загальній сумі конфіскованої суми.

В жовтні 2011 року пан Saquetti Iglesias подав апеляцію на рішення адміністративного органу, яка була відхилена Вищим судом м. Мадрид. В рішенні Вищого суду було зазначено, що в справі не могла бути подана апеляція з питань права через нещодавню поправку до Закону про адміністративний суд, яка збільшувала мінімальну суму для подання апеляцій з питань права з 150000 EUR до 600000 EUR. Пан Saquetti Iglesias подав апеляцію amparа, яка була відхилена конституційним судом на підставі того, що заявник не надав достатнього обґрунтування «особливої конституційної важливості » його апеляції.

Покладаючись на статтю 2 Протоколу № 7 (право на апеляцію в кримінальних справах) Конвенції пан Saquetti Iglesias скаржився на те, що він не міг отримати перегляд судом вищої інстанції рішення вищого суду м. Мадрид.

Порушення статті 2 Протоколу №7

Справедлива сатисфакція: 9600 євро (моральна шкода) та 5 000 євро (видатки і витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту