Справа «Ростомашвілі проти Грузії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

12 Листопада 2018
|
3 058
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 376 (2018)
08.11.2018

Ростомашвілі проти Грузії (заява № 13185/07)

Заявник, Паата Ростомашвілі, є громадянином Грузії, який народився в 1973 році і мешкає в селі Ахалдаба (Грузія).

Справа стосувалася твердження заявника стосовно того, що він не мав справедливого судового розгляду, коли він був визнаний винним у вбивстві. Пан Ростомашвілі був визнаний винним у вбивстві за обтяжуючих обставин в травні 2006 року. Його засудження було засноване в значній мірі на свідченнях батька жертви, який стверджував, що він був свідком вбивства.

Пан Ростомашвілі подав апеляцію стверджуючи, що були відсутні докази судово-медичної експертизи, які пов’язували його зі злочином Він також оскаржив свідчення батька жертви вказавши на протиріччя між його твердженнями  та твердженнями двох інших осіб, які повідомили, що вони самі сказали батькові про вбивство, а також те, що він в той час не зазначив, що він був свідком.

Верховний суд підтвердив вердикт суду першої інстанції у вересні 2006 року. Він встановив, що суд першої інстанції в повному обсязі і об’єктивно оцінив фактичні обставини. Він не розглянув жодне з тверджень пана Ростомашвілі, такі як його твердження, що суд першої інстанції не розглянув його заяву про те, що жоден із доказів доводив його причетність до цього злочину, а також стосовно того, що батько жертви, який підтверджував його причетність, можливо, не був на місці злочину.

Посилаючись, зокрема, на статтю 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) Європейської Конвенції з прав людини пан Ростомашвілі скаржився на те, що національні суди не надали достатніх підстав для їх рішення про визнання його винним.

Порушення статті 6§1

Відсутність порушення статті 34

Справедлива сатисфакція : 3600 євро (EUR) (моральна шкода).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту