Справа «Родіонов проти Росії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

24 Грудня 2018
|
3 614
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 425 (2018)
11.12.2018

Родіонов проти Росії (№ 9106/09)

Заявник, Ігор Родіонов, є громадянином Росії, який народився в 1970 році і мешкає у м. Сосновий Бор (Росія).

Справа стосувалася арешту пана Родіонова, досудового затримання та покарання до 12 років ув’язнення за торгівлю наркотиками.

Посилаючись на статтю 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) та статтю 13 (право на ефективний засіб судового захисту) Європейської конвенції пан Родіонов скаржився на його умови тримання під вартою у в’язниці № IZ -47/1 в Санкт-Петербурзі, умови, за яких його перевозили в та з Кіровського районного суду, а також його умови тримання під вартою в приміщенні суду. Він також скаржився на його розміщення в металевій клітці в залі суду під час судового розгляду. Наприкінці він стверджував про відсутність ефективних засобів судового захисту щодо цих скарг.

Відповідно до статті 5 §§3 та 4 (право на свободу та безпеку / право на прийняття рішення  без зволікань та законність тримання під вартою) заявник скаржився на тривалість його досудового ув’язнення та стверджував, що його заява на звільнення не була розглянута “без зволікань”. Він також скаржився на те, що слухання в міському суді м. Петербург було проведене за його відсутності та без його повідомлення.

Посилаючись на статтю 6 (право на справедливий судовий розгляд) він скаржився на декілька аспектів кримінального провадження проти нього, яке він вважав несправедливим, а також на порушення його права на презумпцію невинуватості.

Відповідно до статті 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) та статті 13 (право на ефективний засіб судового захисту) пан Родіонов стверджував про порушення його права на приватне життя та листування у зв’язку з перехопленням та записом його телефонних розмов, які були прийняті як докази в кримінальному провадженні. Він також стверджував про відсутність ефективних засобів судового захисту, за допомогою яких було можливо подати цю скаргу.

Посилаючись на статтю 10 (свобода вираження поглядів) він скаржився на порушення його права на отримання інформації у зв’язку з вилученням адміністрацією в’язниці газет та журналів, які йому надсилали члени сім’ї та радіо, яким він володів.

Відповідно до статті 34 (право на індивідуальне звернення) він скаржився на те, що адміністрація в’язниці відкрила лист від Реєстру Європейського суду з прав людини, який підтверджував отримання його заяви.

Порушення статті 3 окремо та разом зі статтею 13 – у зв’язку з умовами тримання під вартою пана Родіонова у в’язниці № IZ–47/1 з 18 серпня 2006 року до 1 жовтня 2008 року та з 23 березня до 21 серпня 2009 року, умовами ,за яких його перевозили в і з Кіровського районного суду, його розміщенням в металевій клітці в залі суду під час судового розгляду його справи, а також відсутністю ефективних засобів судового захисту щодо цих скарг.

Порушення статті 5§3

Порушення статті 5§4

Порушення статті 6§1 та 3 (b) і (c)

Порушення статті 8 окремо та разом зі статтею 13

Порушення статті 10

Порушення статті 34

Справедлива сатисфакція : 12 700 євро (моральна шкода) та 3 500 євро (видатки та витрати).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту