Справа «Релігійна громада свідків Єгови проти Азербайджану»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

12 Березня 2020
|
2 200
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 069, (2020)
20.02.2020

Релігійна громада свідків Єгови проти Азербайджану (№ 52884/09)

Громада-заявник, релігійна громада свідків Єгови, була зареєстрована Міністерством юстиції Азербайджану 22 грудня 1999 року.

Справа стосувалася заборони імпорту декількох текстів Свідків Єгови.

В червні 2008 року Державний комітет у справах релігійних асоціацій заборонив імпорт деякої релігійної літератури громади-заявника стверджуючи, що книги з назвами, про які йде мова, містили уривки з ворожим ставленням до інших релігій і переконань.

Покладаючись на положення Конституції та Конвенції про свободу віросповідання та свободу вираження поглядів громада-заявник подала заяву до суду проти Комітету для визнання рішення незаконним та  його скасування.

Проте суд першої інстанції підтримав заборону Комітету засновуючи свої висновки на звіті експерта, в якому були розглянуті три книги з назвами: «Поклоніться єдиному істинному Богу», «Чому насправді вчить Біблія? » і «Яка мета життя?». Суд визнав, що зміст книг підривав взаєморозуміння, толерантність та взаємну повагу між спільнотами різних релігій.

Наступні апеляції громади-заявника були відхилені, а Верховний Суд виніс остаточне рішення в червні 2009 року.

Громада-заявник скаржилася, зокрема, відповідно до статті 10 (свобода вираження поглядів) на відмову дозволити імпорт релігійної літератури.

Порушення статті 10

Справедлива сатисфакція: 3 000 євро відшкодування моральної шкоди та 42,56 євро відшкодування видатків і витрат.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту