Справа «Regnum проти Росії»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

11 Вересня 2020
|
1 728
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 247, (2020)
08. 09.2020

OOO Regnum проти Росії (заява № 22649/08)

Компанія-заявник, OOO Regnum, є електронною інформаційною агенцією, заснованою в Москві.

Справа стосувалася провадження за наклеп, відкритого проти компанії-заявника за повідомлення про  випадок отруєння ртуттю після вживання фірмового безалкогольного напою.

У листопаді 2005 року компанія-заявник розмістила три новини на своєму веб-сайті про 37-річну жінку з Ухтинського району, Республіка Комі, госпіталізовану з отруєнням ртуттю після вживання соку «Любимый сад». Компанія-заявник засновувала свій звіт на інформації, наданій місцевою поліцією та Державним органом захисту прав споживачів.

В березні 2006 року одна з юридичних осіб, яка виробляла безалкогольні напої під торговою маркою «Любимый сад», подала позов про наклеп проти компанії-заявника.

Нижчі господарські суди відхилили позов, але в жовтні 2007 року господарський суд, який розглядав касаційну скаргу, прийняв рішення проти компанії-заявника встановивши, що новини містили неправдиві заяви, які заплямували ділову репутацію позивача. Він присудив позивачеві 1 000 000 російських рублів (на той час еквівалент 28 425 євро) компенсації.

Покладаючись на статтю 10 (свобода вираження поглядів) Європейської конвенції з прав людини   компанія-заявник стверджувала, що рішення від жовтня 2007 року було непропорційним втручанням в її право на свободу вираження поглядів. Вона стверджувала, зокрема, що суди не встановили баланс між правом заявника на репутацію і її правом повідомляти про це та правом бути поінформованим про потенційну небезпеку для здоров’я.

Порушення статті 10

Справедлива сатисфакція: 26 996 євро (EUR) (матеріальна шкода) , та 10 000 євро (моральна шкода).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту