Справа «Пулфер проти Албанії» (прес-реліз)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

22 Листопада 2018
|
2 762
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 392 (2018)
20.11.2018

Пулфер проти Албанії (заява № 31959/13)

Заявник, Віолета Пульфер, є громадякою Албанії, яка народилася в 1967 році і мешкає в м. Тирана, Албанія.

Справа стосувалася розгляду органами влади Албанії внутрішніх звинувачень, висунутих заявником, в яких вона стверджувала, що чоловік, в якого вона придбала її будинок, С.Н., згодом напав на неї і зробив незаконні спроби виселити її з цього будинку.

У грудні 2011 року пані Пульфер та її чоловік переїхали в будинок у місті Влора, який вона нещодавно придбала в С.Н. Будинок був збудований незаконно, але його статус був згодом впорядкований.  У січні 2012 року С.Н. намагався позбавити пані Пульфер її володіння. Згодом того ж року, у вересні, він зробив другу спробу виселити її, як стверджувалося, придушуючи її канатом і тягнув її по кімнаті і стінах. Через два дні з’ясувалося, що пані Пульфер поїхала в будинок своєї матері в м. Тирана.

У травні 2012 року С.Н. був обвинувачений у злочині самосуду. Це обвинувачення було скасоване в грудні відповідно до Закону про загальну амністію в Албанії, прийнятого попереднього місяця, який перешкоджав переслідуванню в кримінальному порядку злочинів, скоєних до 30 вересня 2012 року, і передбачав вирок до менш ніж двох років ув’язнення.

Після передбачуваного нападу на пані Пульфер в вересні 2012 року прокурор призначив медичний огляд, який виявив видимі сліди на її шиї внаслідок удушення і гематоми на її голові від удару твердого об’єкта. Вона була оголошена непрацездатною на термін дев’ять днів. Через декілька днів було відкрите друге розслідування щодо С. Н., який був обвинувачений в нанесенні тілесних ушкоджень. До нього згодом приєдналося третє розслідування, відкрите наступного місяця, в жовтні 2012 року, про передбачуване зловмисне використання телефонних дзвінків після того, як пані Пульфер висунула різноманітні серйозні обвинувачення проти С.Н. У лютому 2013 року це спільне розслідування було припинене знову в світлі Закону про загальну амністію. Верховний Суд підтвердив це рішення в липні 2016 року після двох апеляцій, поданих заявником. Два наступних розслідування, відкритих після  заходів, вжитих пані Пульфер, були припинені.

Заявник стверджувала, зокрема, що органи влади під час розгляду її тверджень про напад не виконали свій обов’язок захищати її. Суд розглянув ці скарги відповідно до статті 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність  поводження) Європейської конвенції з прав людини.

Порушення статті 3

Справедлива сатисфакція: пані Пульфер не подавала жодної вимоги у зв’язку з цим.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту